#

#

2017-11-18 11:14:16

Lider pokonany! Relacja z meczu WKK Wrocław - Górnik Wałbrzych

Pokonujemy Górnik trans.eu Wałbrzych 79:75 (22:16, 21:20, 17:17, 19:22). Przystępowaliśmy do tego meczu z wielkimi nadziejami, licząc na to, że przerwiemy passę 8 zwycięstw z rzędu zespołu z Wałbrzycha. W pierwszej połowie spotkania byliśmy zespołem dużo lepiej dysponowanym, grającym twardo w obronie i na dużej skuteczności z dystansu i tak, po kolejnej celnej trójce Alka Lentki prowadziliśmy do przerwy 43:36. Trzecia kwarta była bardzo wyrównana i utrzymaliśmy swoją przewagę z pierwszej połowy. W ostatniej odsłonie spuściliśmy z tonu i popełnialiśmy błędy w obronie co wykorzystali przeciwnicy doprowadzając do remisu 66:66 na 5 minut przed końcem spotkania. Na kolejne skuteczne akcje Fiedukiewicza i Rutkowskiego rywale znajdywali odpowiedź. Na 28 sekund przed końcem spotkania Tomasz Madejski trafiając za 3 punkty uciszył sporą grupę przyjezdnych kibiców ale znów rywale błyskawicznie odpowiedzieli trójką Ratajczaka. Wtedy zawodnicy z Wałbrzycha musieli faulować aby mecz dalej się toczył jednak brak komunikacji spowodował, że zajęło im to całe 15 sekund. Po dwóch celnych rzutach wolnych Rutkowskiego przeciwnikom nie starczyło czasu na skuteczną akcje.

Dla WKK punkty zdobyli: Rutkowski (21), Fiedukiewicz (16pkt, 5as), Uberna (13), Józefiak (10pkt, 7zb, 7ast), Lentka (9pkt, 3x), Madejski (7pkt, 2x3), Zając (3pkt, 5zb).